نحوه ی تغییر نام شرکت پس از ثبت شرکت

انتخاب نام شرکت: شرکت مانند اشخاص حقیقی نامی دارد که به آن مرسوم است. انتخاب نام شرکت، یکی از مهم ترین مراحل تاسیس و ثبت شرکت است. بررسی های انجام شده نشان می دهد شرکت هایی که به درستی نام خود را انتخاب نموده اند بسیار موفق تر از کسانی بوده اند که نام های کلیشه ای و تکراری برای شرکت خود برگزیده اند.

در رابطه با انتخاب نام شرکت توجه به نکات ذیل الزامی است:

به موجب دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نام شرکت باید فارسی و ایرانی باشد. لذا، مرجع ثبت شرکت ها از پذیرفتن نام های خارجی (مگر با اجازه وزارت مزبور) خودداری می نماید.
در انتخاب نام شرکت حتماَ باید از اسم خاص استفاده شود.
جهت تعیین اسم شرکت حداقل تعداد سیلاب ها ۳ سیلاب است.
نام انتخابی نباید مخالف موازین شرعی،نظم عمومی و یا شامل واژه های بی معنا یا الفاظ قبیحه و مستهجن و خلاف اخلاق حسنه باشد.
در انتخاب نام شرکت،این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که نام انتخابی قبلاَ به ثبت نرسیده باشد. بهترین نام ها نیز چنانچه قبلاَ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشند فاقد اعتبار بوده و قابلیت ثبت ندارند. به همین دلیل، حتماَ از نام انتخابیتان استعلام نمایید. بدین منظور می توانید با مشاوران مؤسسه همراز تماس حاصل فرمایید.پس از ثبت شرکت،هر گونه تغییرات و تصمیماتی نظیر تغییر در نام شرکت در هر زمانی قابل اعمال است. نامی که قرار است انتخاب گردد، منوط به رعایت کلیه ی قوانین و دستورات مربوط به اسم شرکت ها و عندالاقتضاء اخد مجوزهای لازم خواهد بود. اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارایه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها،به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند.

تصمیمات در خصوص تغییر اسم شرکت ها در مجمع عمومی فوق العاده اتخاذ می شوند. لذا برای تغییر نام شرکت می بایست در ابتدا مجمع عمومی فوق العاده ای تشکیل گردد که با تنظیم صورتجلسه تغییر نام توسط اعضا امضاء شود. پس از آن می بایست برای تغییر نام با ارائه مدارک لازم برای تغییر نام اقدام شود.

مدارک مورد نیاز جهت تغییر نام شرکت سهامی خاص

کپی آگهی تاسیس
کپی روزنامه رسمی
کپی مدارک شناسایی همه اعضا
در صورت داشتن تغییرات کپی آگهی آخرین تغییرات
مدارک مورد نیاز برای تغییر نام شرکت با مسوولیت محدود:

کپی شناسنامه و کارت ملی اعضا
آگهی تاسیس و روزنامه رسمی و تغییرات قبلی شرکت و اساسنامه شرکت
مقالات مرتبط:

تغییرات در شرکت ها

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره، با ما در ” ثبت همراز ” تماس حاصل نموده و تنها با برقراری یک تماس و دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان همراهی ما را پذیرا باشید. شماره ی تماس: ۴۱۶۸۲۰۰۰-۰۲۱

Rate this post