تغییر آدرس در شرکت های ثبت شده

تغییر آدرس در شرکت های ثبت شده

تغییر آدرس در شرکت های ثبت شده یکی از دغدغه افرادی است که شرکت خود را ثبت کرده اند اما بنا به دلایلی می خواهند آدرس ثبت شده را تغییر دهند. برای تغییر آدرس شرکت های ثبت شده، دو روش کلی ثبت آگهی تغییرات در روزنامه رسمی و استفاده از سامانه الکترونیکی ثبت شرکتها وجود دارد. در هر دو روش، باید آدرس جدید به طور دقیق و کامل در صورتجلسه قید شود و در صورت تغییر کد پستی، باید مراتب به اداره پست نیز اطلاع داده شود. همچنین پس از ثبت تغییر آدرس در اداره ثبت شرکت ها، باید آگهی مربوطه در روزنامه رسمی منتشر شود.

توصیه می شود برای انجام مراحل تغییر آدرس، از یک کارشناس حقوقی یا ثبتی کمک بگیرید. ثبت شرکت همراز می تواند شما را در زمینه تغییر آدرس شرکت های ثبت شده راهنمایی نماید. قبل از اقدام به تغییر آدرس شرکت، باید مجمع عمومی فوق العاده یا جلسه هیئت مدیره و در صورت لزوم، موافقت سهامداران را برای این کار کسب نمایید. لیست مدارک مورد نیاز برای تغییر آدرس شرکت، با توجه به نوع شرکت و محل جدید آن، ممکن است متفاوت باشد.

آدرس شرکت مکانی است که هنگام ثبت شرکت مورد نظر در بند ۳ اساسنامه ی آن قید می گردد.پس از ثبت شرکت می توان نسبت به تغییر آدرس اقدام نمود.اما این تغییر مستلزم طی مراحلی است که در این مقاله، به این مراحل پرداخته ایم.

برای تغییر آدرس شرکت، سهامداران و یا شرکا می توانند با تشکیل صورتجلسه ای با نام مجمع عمومی فوق العاده نسبت به تغییر محل شرکت اقدام نمایند.البته این نکته نیز قابل ذکر است که اختیار تغییر محل شرکت در تبصره ی بند ۳ اکثر اساسنامه ها ی شرکت های سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود به هیئت مدیره نیز واگذار شده است. در این تبصره آمده است که هیئت مدیره می تواند به هر کجا که صلاح و مصلحت است آدرس شرکت را تغییر دهد و شعباتی برای شرکت تاسیس نماید. لذا تغییر آدرس شرکت توسط تصمیم هیئت مدیره (در صورتی که در اساسنامه چنین اختیاری به هیئت مدیره داده شده باشد) و یا مجمع عمومی فوق العاده قابل اجرا است.

سایت تغییر آدرس شرکت

امکان تغییر آدرس شرکت به صورت آنلاین از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص مدارک و مراحل تغییر آدرس شرکت، می توانید به راهنمای تغییر آدرس شرکت در سایت اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید. همچنین می توانید از خدمات موسسات ثبتی برای انجام امور مربوط به تغییر آدرس شرکت خود استفاده نمایید. اطلاعات ارائه شده در این پاسخ صرفا جنبه راهنمایی داشته و برای ارائه مشاوره حقوقی دقیق، باید به وکیل یا کارشناس امور ثبتی مراجعه نمایید، با ما در ثبت شرکت همراز تماس برقرار نمایید.

شما می توانید با مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها مراحل زیر را برای ثبت درخواست تغییر آدرس شرکت خود انجام دهید:

 1. ورود به سامانه: در این مرحله باید با استفاده از کد ملی و رمز عبور خود وارد سامانه شوید. اگر برای اولین بار است که وارد سامانه می شوید، باید با استفاده از گزینه “ثبت نام” نسبت به ایجاد حساب کاربری خود اقدام کنید.
 2. انتخاب گزینه “درخواست صدور آگهی تغییرات شرکت”
 3. انتخاب نوع شرکت (سهامی خاص، با مسئولیت محدود، …)
 4. انتخاب “تغییر آدرس” از لیست تغییرات مورد نظر
 5. تکمیل فرم مربوط به تغییر آدرس: در این فرم باید اطلاعات جدید آدرس شرکت (شامل استان، شهر، خیابان، پلاک، کد پستی و …) را به طور دقیق وارد کنید. همچنین باید در این مرحله مدارک مورد نیاز را به صورت اسکن شده بارگذاری نمایید.
 6. پرداخت هزینه: پس از تکمیل فرم و بارگذاری مدارک، باید نسبت به پرداخت هزینه صدور آگهی تغییرات اقدام نمایید. هزینه صدور آگهی بر اساس نوع شرکت و میزان تغییرات اعمال شده در آدرس، متغیر خواهد بود.
 7. ارسال مدارک و درخواست به اداره ثبت شرکت ها: پس از پرداخت هزینه، درخواست شما به صورت الکترونیکی به اداره ثبت شرکت ها ارسال خواهد شد. در صورت نیاز، کارشناسان اداره ثبت شرکت ها با شما تماس خواهند گرفت.
 8. دریافت آگهی تغییرات: پس از بررسی و تایید مدارک توسط اداره ثبت شرکت ها، آگهی تغییرات صادر خواهد شد. شما می توانید آگهی را به صورت الکترونیکی دریافت و یا چاپ نمایید.

تغییر آدرس شرکت در روزنامه رسمی

امکان تغییر آدرس شرکت در روزنامه رسمی وجود دارد. درج آگهی تغییر آدرس در روزنامه رسمی، الزامی است و تا زمانی که این آگهی منتشر نشود، تغییر آدرس شرکت رسمیت قانونی نخواهد داشت. پس از انتشار آگهی در روزنامه رسمی، باید نسبت به اطلاع‌رسانی به سازمان‌ها و ادارات مرتبط مانند اداره مالیات، تامین اجتماعی و … اقدام نمایید. تغییر آدرس شرکت در برخی از سامانه‌های دولتی مانند سامانه سجام نیز باید انجام شود. هزینه تغییر آدرس شرکت در روزنامه رسمی، به عواملی مانند نوع شرکت، تعداد صفحات آگهی و محل انتشار آگهی بستگی دارد.

برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها، می‌توانید به پورتال روزنامه رسمی مراجعه نمایید. برای تغییر آدرس شرکت سهای خاص، اولین قدم برگزاری جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده و تصمیم‌گیری در مورد تغییر آدرس شرکت است. در این جلسه صورتجلسه‌ای تنظیم می‌شود که باید به امضای تمامی اعضا و همچنین مهر شرکت برسد. مدارک مورد نیاز برای این فرآیند شامل موارد زیر است:

 • اصل و دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی فوق‌العاده
 • اصل و دو نسخه صورتجلسه هیئت مدیره
 • کپی برابر با اصل مدارک شناسایی کلیه اعضا و مدیران شرکت
 • اصل و دو نسخه روزنامه حاوی آگهی تاسیس شرکت
 • اصل و دو نسخه آخرین آگهی تغییرات شرکت
 • اصل و دو نسخه مجوزهای مربوط به شرکت (در صورت وجود)
 • اصل وکالت‌نامه وکیل دادگستری (در صورت وجود وکیل)

پس از آماده‌سازی مدارک، باید به پورتال روزنامه رسمی مراجعه و نسبت به پرداخت هزینه انتشار آگهی اقدام نمایید. در نهایت، باید تمامی مدارک به همراه اصل فیش پرداختی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال شود. مراحل کلی تغییر آدرس در سایر شرکت‌ها مشابه با شرکت‌های سهامی خاص است، با این تفاوت که به جای مجمع عمومی فوق‌العاده، باید در جلسه هیئت مدیره تصمیم‌گیری نهایی اتخاذ شود و صورتجلسه مربوطه به امضای تمامی اعضای هیئت مدیره برسد.

مراحل تغییر آدرس شرکت متناسب با نوع شرکت متفاوت است.چنانچه شرکت در طول حیات خود نیاز به تغییر محل پیدا نماید مراحل و مدارک لازم تغییر شرکت سهامی و تغییر شرکت با مسئولیت محدود به شرح ذیل خواهد بود:

تغییر آدرس شرکت سهامی:

الف) تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورت جلسه که به امضای هیات رئیسه رسیده باشد. ب) رعایت تشریفات دعوت بر اساس قانون تجارت و اساسنامه شرکت.قابل ذکر است هر گاه اختیار تغییر محل شرکت در اساسنامه به هیات مدیره شرکت تفویض شده باشد،هیات مدیره با تنظیم صورت جلسه نسبت به ثبت تغییر محل شرکت اقدام می کند.چنانچه تغییر محل شرکت از یک شهرستان به شهرستان دیگر باشد،باید پرونده شرکت به شهرستان مربوطه با درخواست هیات مدیره با تصویب و تنظیم صورت جلسه ارسال شود.

تغییر آدرس شرکت با مسؤلیت محدود: زمانی که شرکت موردنظری که تصمیم به تغییر آدرس آن را داریم شرکت با مسؤلیت محدود باشد مجمع عمومی فوق العاده جلسه ای را تشکیل داده و صورتجلسه ی مربوط به موضوع را تنظیم می نماید که کلیه ی اعضای شرکت ( شرکا) با قید کردن مقدار سهام خود باید آن را به امضا برسانند.

در صورتی که تعداد شرکا زیاد باشد مطابق با ماده ۱۰۹ قانون تجارت، هیأت نظار انتخاب شده و اسامی اعضای هیأت نظارت در صورتجلسه تنظیمی درج می گردد و آنها باید صورتجلسه را امضا کنند. این صورتجلسه باید حداکثر یکماه بعد از تاریخی که مجمع تشکیل شده به وسیله اعضای شرکت یا وکیل رسمی آن به اداره ثبت شرکتها تحویل داده شود و ثبت گردد.

در رابطه با صورتجلسه، نکات ذیل حائز اهمیت است:

_ صورتجلسات باید روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه بعد از امضای اشخاص ذی سمت و با مهر شخصیت حقوقی تهیه و ارسال شود.

_صدور سه نسخه از صورتجلسه و امضای کلیه شرکا.

_ چنانچه تغییر آدرس شرکت از یک خیابان به خیابان دیگر باشد تنها کافی است یک صورتجلسه تغییر آدرس تنظیم نمود.

_ چنانچه جلسه با اکثریت شرکا تشکیل شده باشد رعایت دعوت شرکت وفق اساسنامه یاقانون تجارت با ارایه مستندات ضروری است.

_ شرکا نام خود را همراه با ذکر میزان سهام در صورتجلسه نوشته و امضا کنند.

_ در صورت زیاد بودن تعداد شرکا هیأت نظارت مرکب از سه نفر از شرکا. تشکیل می شود.

_ الزام به امضای کلیه ی صفحات صورتجلسه.

_ اگر اختیار تغییر محل وظیفه هیأت مدیره باشد صورتجلسه با استفاده از نمونه تنظیم و به مدت ۳ روز به اداره ثبت شرکتها ارسال می شود و بارکد پستی در سیستم درج می شود.

در انتها، خاطر نشان می کنیم مشاورین زبده مجموعه همراز، همان گونه که در ثبت شرکت همراه شما بوده اند در ثبت تغییرات شرکت و تنظیم انواع صورتجلسه نیز در خدمت شما خواهند بود.

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره، با ما تماس حاصل فرمایید: ۴۱۶۸۲۰۰۰ ۰۲۱

تغییرآدرس شرکت ثبت شده با مسئولیت محدود

تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود

آدرس شرکت، نشانی قانونی و رسمی آن محسوب می‌شود و در اسناد و مدارک مختلف شرکت از جمله آگهی تأسیس، صورتجلسات، اوراق اداری و مکاتبات با اشخاص ثالث درج می‌شود. تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود، مستلزم طی مراحلی قانونی و ثبت آن در مراجع ذیصلاح است. اولین قدم برای تغییر آدرس شرکت، تشکیل مجمع عمومی فوق العاده است. در این جلسه، شرکا با اکثریت آراء در خصوص تغییر آدرس شرکت تصمیم‌گیری می‌کنند. صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده باید شامل موارد ذیل باشد:

 • عنوان جلسه (تغییر آدرس شرکت)
 • تاریخ و محل برگزاری جلسه
 • اسامی و مشخصات شرکا و میزان سهم الشرکه آنها
 • تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تغییر آدرس شرکت (شامل آدرس جدید و کد پستی)
 • امضاء و اثر انگشت کلیه شرکا

پس از تهیه مدارک لازم، باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه و نسبت به ثبت تغییر آدرس اقدام کرد. در این مرحله، کارشناسان اداره ثبت شرکت ها مدارک را بررسی و در صورت صحت، نسبت به ثبت تغییر در سوابق شرکت و صدور آگهی تغییرات اقدام می‌کنند.  در برخی از موارد، ممکن است اختیار تغییر آدرس شرکت در اساسنامه به هیئت مدیره تفویض شده باشد. در این صورت، هیئت مدیره می‌تواند بدون نیاز به تشکیل مجمع عمومی فوق العاده، نسبت به تغییر آدرس شرکت اقدام کند. تغییر آدرس شرکت باید در روزنامه رسمی کشور آگهی شود.

پس از ثبت تغییر آدرس، باید نسبت به به روز رسانی آدرس شرکت در سایر مراجع ذیصلاح از جمله اداره مالیات، بانک ها و سازمان تامین اجتماعی اقدام کرد. هزینه تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود، بسته به عوامل مختلفی از جمله محل شرکت و نوع آگهی (چاپی یا الکترونیکی) متغیر است. برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها، می‌توانید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کنید. مدارک لازم برای ثبت تغییر آدرس شرکت عبارتند از:

 • صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده
 • لیست شرکا و میزان سهم الشرکه آنها
 • گواهی عدم سوء پیشینه مدیران
 • مدارک مثبته دال بر مالکیت یا اجاره محل جدید (مانند سند ملکی یا اجاره نامه)
 • پرداخت هزینه‌های ثبتی

نمونه نامه تغییر آدرس شرکت

در شرکت هایی که اساسنامه آنها اختیار تغییر آدرس را به هیئت مدیره تفویض کرده باشد، می توان با تشکیل جلسه هیئت مدیره نسبت به تغییر آدرس اقدام کرد. پس از پرداخت هزینه ها و ارائه مدارک لازم، گواهی تغییرات از اداره ثبت شرکت ها دریافت خواهید کرد. در صورت تغییر کد پستی، باید مراتب به اداره پست نیز اطلاع داده شود. تغییر آدرس شرکت در برخی از سازمان ها و ارگان های دولتی مانند اداره مالیات و اداره کار و امور اجتماعی نیز باید ثبت شود.

توصیه می شود برای انجام مراحل تغییر آدرس، از یک کارشناس حقوقی یا ثبتی کمک بگیرید. این فقط یک نمونه نامه است و شما می‌توانید با توجه به نیاز خودتان آن را تغییر دهید. در نامه فوق، حتما اطلاعات مربوط به شرکت خودتان را به طور کامل و دقیق درج کنید. به همراه نامه، مدارک لازم را نیز به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنید.

سربرگ شرکت

تاریخ: [تاریخ امروز را به صورت شمسی بنویسید]

شماره: [شماره نامه را بنویسید]

پیوست: [تعداد پیوست ها را بنویسید]

موضوع: تغییر آدرس شرکت

به: اداره ثبت شرکت ها و مالکیت معنوی

مقام محترم

با سلام و احترام،

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، آدرس شرکت [نام شرکت] به شرح ذیل تغییر یافته است:

آدرس قبلی:

[آدرس قبلی شرکت را به طور کامل بنویسید]

آدرس جدید:

[آدرس جدید شرکت را به طور کامل بنویسید]

کد پستی: [کد پستی جدید را بنویسید]

تلفن: [شماره تلفن جدید را بنویسید]

نمابر: [شماره نمابر جدید را بنویسید]

پست الکترونیکی: [آدرس ایمیل جدید را بنویسید]

لذا خواهشمند است دستور فرمایید مراتب در اسناد و دفاتر آن اداره ثبت و اصلاح گردد.

با تشکر

نام و نام خانوادگی مدیرعامل

مهر و امضاء

پیوست:

 • صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در خصوص تغییر آدرس شرکت
 • لیست شرکا و میزان سهم الشرکه آنها
 • گواهی عدم سوء پیشینه مدیران
 • مدارک مثبته دال بر مالکیت یا اجاره محل جدید (مانند سند ملکی یا اجاره نامه)
 • فیش پرداخت هزینه‌های ثبتی

تغییر آدرس شرکت در سامانه ثبت شرکتها

در این روش، شما می توانید با استفاده از سامانه الکترونیکی ثبت شرکتها، به صورت آنلاین اقدام به ثبت آگهی تغییرات کنید. صورتجلسه تغییرات باید به امضای کلیه اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برسد. گواهی عدم سوء پیشینه باید از اداره انگشت نگاری و صدور گواهی سوابق کیفری نیروی انتظامی دریافت شود. هزینه ثبت آگهی تغییرات را می توانید به صورت آنلاین از طریق سامانه پرداخت کنید.

پس از ارسال درخواست، کارشناسان اداره ثبت شرکتها درخواست شما را بررسی خواهند کرد و در صورت تایید، آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی منتشر شده و آدرس جدید شرکت در اسناد و مدارک رسمی ثبت خواهد شد. برای تغییر آدرس شرکت در سامانه ثبت شرکتها باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ورود به سامانه: به سامانه الکترونیکی ثبت شرکتها به آدرس https://irsherkat.ssaa.ir/ مراجعه کنید.
 2. ثبت نام: اگر برای اولین بار از این سامانه استفاده می کنید، باید ابتدا در آن ثبت نام کنید.
 3. ورود به حساب کاربری: پس از ثبت نام، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد حساب کاربری خود شوید.
 4. انتخاب گزینه ثبت آگهی تغییرات: از منوی سمت راست، گزینه “ثبت آگهی تغییرات” را انتخاب کنید.
 5. انتخاب نوع شرکت: نوع شرکت خود را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.
 6. تکمیل فرم: فرم مربوط به ثبت آگهی تغییرات را به طور کامل و دقیق تکمیل کنید.
 7. بارگذاری مدارک: مدارک مورد نیاز، شامل صورتجلسه تغییرات، گواهی عدم سوء پیشینه و فیش پرداخت هزینه، را بارگذاری کنید.
 8. ارسال درخواست: پس از تکمیل فرم و بارگذاری مدارک، درخواست خود را برای ثبت آگهی تغییرات ارسال کنید.

پس از ارسال درخواست، کارشناسان اداره ثبت شرکتها درخواست شما را بررسی خواهند کرد و در صورت تایید، آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی منتشر شده و آدرس جدید شرکت در اسناد و مدارک رسمی ثبت خواهد شد.

صورتجلسه تغییر آدرس شرکت سهامی خاص

در صورتجلسه باید نام و نام خانوادگی، تعداد سهام و امضاء تمامی سهامداران حاضر در جلسه قید شود و در صورت غیاب هر یک از سهامداران، باید دلیل غیبت آنها در صورتجلسه ذکر شود. همچنین اینکه در صورت وجود وکیل برای هر یک از سهامداران، باید مشخصات وکیل و نام و نام خانوادگی موکل و تعداد سهم وی در صورتجلسه قید شود. صورتجلسه باید به تعداد مورد نیاز تهیه و توسط کلیه حاضرین در جلسه امضاء شود و نیز یک نسخه از صورتجلسه باید به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود.

ماده ۱: اعضای حاضر

در تاریخ [تاریخ جلسه] مجمع عمومی فوق العاده شرکت سهامی خاص [نام شرکت] با حضور [تعداد] نفر از سهامداران محترم که در ذیل نام و نام خانوادگی و تعداد سهام آنان قید شده است، در محل [آدرس محل برگزاری جلسه] تشکیل گردید.

 • [نام و نام خانوادگی] – [تعداد سهم]
 • [نام و نام خانوادگی] – [تعداد سهم]
 • [ادامه لیست …]

ماده ۲: ریاست جلسه

به اتفاق آراء حاضرین، آقای/خانم [نام و نام خانوادگی] به عنوان رئیس جلسه و آقای/خانم [نام و نام خانوادگی] به عنوان ناظر جلسه انتخاب شدند.

ماده ۳: دستور جلسه

تنها دستور جلسه، تغییر آدرس شرکت از [آدرس قبلی] به [آدرس جدید] می باشد.

ماده ۴: مباحث مطرح شده و تصمیمات متخذه

رئیس جلسه پس از قرائت ماده ۱۰۱ قانون تجارت و تبادل نظر حاضرین، موضوع تغییر آدرس شرکت را به رأی گیری گذاشت. در این رأی گیری، [تعداد] نفر از سهامداران حاضر که در مجموع دارنده [تعداد] سهم می باشند، با تغییر آدرس شرکت موافقت نمودند.لذا با توجه به اکثریت مطلق آراء حاضرین، مقرر گردید آدرس شرکت از [آدرس قبلی] به [آدرس جدید] تغییر یابد.

ماده ۵: اختیارات

کلیه اختیارات لازم جهت انجام مراحل قانونی مربوط به تغییر آدرس شرکت، از جمله امضاء اوراق و اسناد ثبتی و مراجع ذیصلاح، به مدیرعامل شرکت تفویض گردید.

ماده ۶: خاتمه جلسه

پس از قرائت صورتجلسه و تأیید آن توسط حاضرین، جلسه در ساعت [ساعت خاتمه جلسه] به پایان رسید.

امضاء حاضرین:

 • رئیس جلسه: [نام و نام خانوادگی]
 • ناظر جلسه: [نام و نام خانوادگی]
 • [امضاء و نام و نام خانوادگی سایر سهامداران حاضر]

نمونه صورتجلسه تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود

مراتب تغییر آدرس به اداره ثبت شرکت ها اعلام و نسبت به ثبت آن اقدام گردد و آگهی مربوط به تغییر آدرس در روزنامه رسمی منتشر شود. علاوه بر این نسبت به تغییر آدرس در سربرگ ها، مهرها و سایر اوراق اداری شرکت اقدام گردد. در صورت وجود وکیل برای هر یک از شرکا، باید وکالتنامه وکیل به صورتجلسه ضمیمه شود.

موضوع: تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود [نام شرکت]

تاریخ: [تاریخ برگزاری جلسه]

حاضرین:

 • [نام و نام خانوادگی]، به سمت [سمت در شرکت]
 • [نام و نام خانوادگی]، به سمت [سمت در شرکت]
 • [نام و نام خانوادگی]، به سمت [سمت در شرکت] (در صورت تعدد شرکا)

غایبین:

 • [نام و نام خانوادگی]، به سمت [سمت در شرکت] (در صورت وجود)

اتفاقات و تصمیمات:

در این جلسه که با حضور کلیه شرکای شرکت [نام شرکت] برگزار گردید، در خصوص تغییر آدرس شرکت بحث و تبادل نظر صورت گرفته و با اکثریت آراء حاضرین، تصمیم بر تغییر آدرس شرکت به شرح ذیل اتخاذ گردید:

 • آدرس قبلی: [آدرس قبلی شرکت]
 • آدرس جدید: [آدرس جدید شرکت]

صورتجلسه حاضر در [تعداد] نسخه تنظیم و به امضاء کلیه شرکا رسید.

امضاء و مهر:

 • [نام و نام خانوادگی]
 • [نام و نام خانوادگی]
 • [نام و نام خانوادگی] (در صورت تعدد شرکا)

قبل از اقدام به تغییر آدرس شرکت، باید از آدرس جدید مجوز لازم اخذ شود و در صورت تغییر کد پستی شرکت، باید نسبت به اخذ کد پستی جدید اقدام شود. همچنین اینکه تغییر آدرس شرکت باید به اطلاع کلیه ذینفعان، از جمله مشتریان، تامین کنندگان، بانک ها و … برسد.

کلام آخر

تغییر آدرس شرکت یک فرآیند قانونی است که برای شرکت های ثبت شده در ایران الزامی است. اولین قدم برای تغییر آدرس شرکت، انتخاب آدرس جدیدی است که محل فعالیت شرکت خواهد بود. آدرس جدید باید به طور کامل و دقیق شامل استان، شهر، خیابان، کوچه، پلاک و کد پستی باشد. در شرکت های سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود، برای تغییر آدرس باید جلسه مجمع عمومی فوق العاده برگزار شود. برای اطلاع بیشتر در خصوص نحوه تغییر آدرس شرکت های ثبت شده با ما در ثبت شرکت همراز تماس برقرار نمایید.

Rate this post